Moje doświadczenie

Jestem psychologiem z doświadczeniem w pracy z osobami dorosłymi doznającymi kryzysu psychicznego. Prowadzę diagnozę i terapię pacjentów m.in. ze schizofrenią, Chorobą Afektywną Dwubiegunową, z zaburzeniami lękowymi, depresją czy zaburzeniami osobowości. Współpracowałem z Centrum Psychiatrii im. K. Czumy w Katowicach, gdzie prowadziłem konsultacje indywidualne pacjentów z obszaru diagnostyki psychologiczno-klinicznej. Obecnie pracuję w Ośrodku Wsparcia Rodziny w Chorzowie prowadząc konsultacje, diagnozy i terapie zarówno dzieci i młodzieży jak i osób dorosłych - indywidualne oraz par i małżeństw. Uczestniczę także w różnego rodzaju kursach i szkoleniach podnosząc swoje kompetencję, jestem w trakcie kursu psychoterapii prowadzącego do uzyskania cetryfikatu PTP. Pracuję głównie w podejściu systemowym (systemowo - ericksonowskim) oraz nurcie integracyjnym, co oznacza także indywidualne podejście do każdego klienta. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Korzyści, o których mówią klienci podczas pracy ze mną, to między innymi: zmniejszenie lub całkowite ustanie objawów, z którymi się zgłosili; obniżenie poziomu lęku; ustanie (a w pierwszej kolejności zmniejszenie) objawów psychosomatycznych; umiejętność rozpoznawania emocji oraz własnych potrzeb; polepszenie samopoczucia.
W swojej pracy wykorzystuję także hipnoterapię.
więcej

Adres

Libera Mentis - Marcin Żekoński
Rymera 4, Katowice

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Konsultacja psychologiczna

120 zł

Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)

Od 120 zł

Badania diagnostyczne

120 zł

Badania psychologiczne

120 zł

Coaching

120 zł

+ 12 usług

W jaki sposób ustalane są ceny?

Opinie pojawią się wkrótce

Napisz pierwszą opinię

Jesteś już po wizycie u mgr Marcin Żekoński? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.

Dodaj swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Pytanie dotyczące schizofrenia

Osoba mająca w dzieciństwie epizod zaburzeń psychicznych podobnych do schizofrenii i zespół paranoidalny czy są to choroby do wyleczenia?

Dzień dobry. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. U każdego może przebiegać w inny sposób i każdy może inaczej reagować - zarówno na leki jak i na terapię. Schizofrenia czy zespoły paraniodalne często pozostają z pacjentem do końca życia. Dzięki lekom i terapii pacjenci potrafią funkcjonować normalnie w życiu codziennym. Choroby te mogą uaktywniać się w mniejszym lub większym stopniu w zależności od aktywności życiowej, stanu emocjonalnego, wydarzeń itp. Regularna terapia i pozostawanie pod kontrolą lekarza w wielu przypadkach poprawiają komfort życia. Pozdrawiam

mgr Marcin Żekoński

Pytanie dotyczące depresja

Mam zdjagnozowaną depresję i osobowość chwiejną emocjonalnie. Moja Pani doktor rozwarza had. Czy osobowość chwiejna emocjonalnie to jest to samo, co borderline? Mam też pytanie, czy mogłabym dostać jakąś propozycje dobrego neuroleptyku dla mnie? Brałam rispolept, sulpiryd, chlorprotixen, ketrel, olanzapin nie chce, bo dłużo przytyłam po miansecu i convulexie. Wdrażam fluanxol. Czy jest jakiś refundowany neuroleptyk dla mnie w zastrzykach? Biorę jeszcze faxolet 300, lamitrin 200, trictico 150, chlorprotixen 100, i mam zamieniać ketrel na fluanxol, ale aktualnie biorę 200mg, propranolol i relanium doraźnie.

Dzień dobry.
W pytaniu zawartych jest kilka kwestii związanych z jednostkami chorobowymi. Dla uporządkowania - czym innym jest ChAD, czyli Choroba Afektywna Dwubiegunowa a czym innym charakteryzuje się osobowość chwiejna emocjonalnie. W klasyfikacji chorób (ICD-10) występuje pojęcie osobowości chwiejnej emocjonalnie, rozgraniczonej na dwa podtypy:
- podtyp impulsywny,
- podtyp graniczny (borderline).
Co do neuroleptyków to konieczna byłaby wypowiedź psychiatry.
Pozdrawiam

mgr Marcin Żekoński

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania