Adres

Dialektyka
Góralska 13/2, Gdańsk


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
Gotówka, Karta płatnicza, Blik, + 1 więcej
58 309..... Pokaż numer


NIP

5821579624

Adres firmy

Góralska 13/2, Gdańsk

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)


Konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta)


Psychoterapia indywidualna


Psychoterapia partnerska


Psychoterapia rodzinna

Za ceny i informacje związane z cenami odpowiadają specjaliści lub placówki. ZnanyLekarz nie ma wpływu na ceny i nie odpowiada za ich określanie.

Moje doświadczenie

Jestem lekarzem specjalistą psychiatrii, psychoterapeutą i psychologiem. Ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim na Akademii Medycznej w Gdańsku (2001-2007r.), studia psychologiczne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie (2005-2010r.), 4-letnie Studium Psychoterapii Integratywnej w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie (2012-2015r.) oraz I stopień Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (2009r.). Ponadto brałam udział w licznych szkoleniach i konferencjach w zakresie psychiatrii i psychoterapii. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, w Klinice Psychiatrii na Akademii Medycznej w Gdańsku, staż w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim, na Oddziale Psychiatrycznym w szpitalu w Człuchowie, w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku, w poradniach zdrowia psychicznego w Gdańsku, Tczewie i Malborku, w prywatnych ośrodkach zdrowia w Gdańsku (Lifemedica) i w Gdyni (Merkury), oraz w ramach prywatnej praktyki psychiatrycznej i psychoterapeutycznej.

Oferuję pomoc osobom dorosłym w zakresie psychiatrii oraz psychoterapii. Prowadzę leczenie farmakologiczne chorób i zaburzeń psychicznych u osób, które po raz pierwszy lub kolejny zamierzają z niego skorzystać. Prowadzę również psychoterapię, w ramach której możliwe są sesje indywidualne, par lub rodzin. Pracę psychoterapeutyczną poddaję regularnej superwizji.

Nie łączę roli psychiatry i psychoterapeuty wobec tej samej osoby. Jeśli okaże się, że drugi rodzaj pomocy jest również potrzebny, mogę zaproponować kontakt do innych, współpracujących ze mną lekarzy psychiatrów i psychoterapeutów.

WAŻNE:
Istnieje możliwość wystawienia RECEPTY BEZ WIZYTY tylko dla pacjentów przeze mnie prowadzonych jako kontynuacja leczenia - tylko na leki PEŁNOPŁATNE! - usługa w cenie 100zł.
Istnieje możliwość wystawienia ZAŚWIADCZENIA LEKARSKIEGO O STANIE ZDROWIA BEZ WIZYTY, tylko dla prowadzonych przez mnie pacjentów, na podstawie dotychczasowe dokumentacji medycznej - usługa w cenie 120zł.

Wizyty PSYCHIATRYCZNE:
- PIERWSZORAZOWE trwają 50 minut (dla pacjentów, którzy po raz pierwszy będą korzystać z mojej pomocy, nawet jeśli wcześniej byli u innego psychiatry oraz pacjenci po długiej przerwie od ostatniej wizyty u mnie);
- KOLEJNE trwają do 50 minut, zwykle ok. 20-30 minut (tylko dla pacjentów, którzy są aktualnie w procesie leczenia pod moim nadzorem)
- na pierwszej wizycie zadaję pytania dotyczące obecnych i wcześniejszych dolegliwości, chorób towarzyszących, stosowanego leczenia. Na podstawie tych informacji stawiam diagnozę oraz, jeśli jest to wskazane, proponuję wykonanie badań diagnostycznych, zgłoszenie się na konsultacje do innych specjalistów, proponuję leczenie psychiatryczne.
- na kolejnych wizytach oceniam efekt terapeutyczny, tolerancję zastosowanych leków, kontynuuję lub modyfikuję zalecenia dotyczące leczenia oraz ewentualnych badań czy konsultacji specjalistycznych
- na każdej wizycie możliwe jest wystawienie: e-recepty, e-zwolnienia, zaświadczenia lekarskiego, skierowania do szpitala psychiatrycznego
- proszę o przyniesienie na wizytę posiadaną dokumentację medyczną: wyniki badań (laboratoryjnych, obrazowych), opisy konsultacji specjalistycznych, opinie psychologiczne, spis przyjmowanych leków (nazwy, dawki) - ułatwi to zebranie wywiadu, postawienie diagnozy i dobór leczenia
- plan terapeutyczny jest wspólną decyzją pacjenta i moją - zależy mi na jak najtrafniejszym doborze leków pod kątem efektu terapeutycznego, możliwych działań niepożądanych, preferencji pacjenta
- zawsze staram się udzielać wszelkich informacji koniecznych do podjęcia leczenia farmakologicznego (zasady farmakoterapii lekami psychotropowymi, możliwe działania niepożądane, interakcje z innymi przyjmowanymi lekami)
- chętnie odpowiadam na pytania pacjenta - aby pacjent czuł się bezpiecznie, aby rozumiał proces diagnostyczno-terapeutyczny, aby mógł świadomie podejmować decyzje w zakresie swojego zdrowia

Wizyty PSYCHOTERAPEUTYCZNE:
- trwają 50 minut (pierwsza i kolejne)
- możliwa jest psychoterapia indywidualna, terapia par, terapia rodzinna
- terapia polega na odkrywaniu znaczenia dolegliwości, na wyznaczeniu kierunku terapii i dawaniu możliwości zaistnienia doświadczeniom terapeutycznym, prowadzącym do lepszego rozumienia siebie, lepszego radzenia sobie z trudnościami, zmniejszania czy ustępowania objawów
- zależy mi na budowaniu relacji terapeutycznej z pacjentem, w której pacjent będzie czuł się bezpieczny, rozumiany, akceptowany, wspierany, co w efekcie ma pomagać mu w zdrowieniu, w zyskiwaniu odpowiednich kompetencji, w poprawie jakości relacji z innymi osobami
- pracę psychoterapeutyczną poddaję regularnej superwizji


Wizyty psychiatryczne i psychoterapeutyczne są możliwe w gabinecie oraz online.

Wizyty w GABINECIE:
- odbywają się z zachowaniem wymaganych zaleceń epidemiologicznych (maseczki, dezynfekcja rąk)
- aby umówić się na wizytę trzeba:
1) wybrać dowolny termin spośród widocznych w kalendarzu - proszę wybrać odpowiednio:
wizyta PIERWSZORAZOWA - 50 minut, wizyta KOLEJNA - 30 minut
2) przed wizytą odpowiedzieć na wysyłane automatycznie przypomnienie z prośbą o potwierdzenie wizyty
3) przyjść na wizytę w umówionym terminie

Wizyty ONLINE:
- są możliwe dla osób, które nie mogą skorzystać z wizyty w gabinecie
- aby umówić się na wizytę trzeba:
1) wybrać dowolny termin spośród widocznych w kalendarzu
2) wysłać do mnie wiadomość z informacją, że ma to być wizyta online
3) zainstalować aplikację Signal, przy pomocy której odbywają się wizyty
4) przed wizytą odpowiedzieć na wysyłane automatycznie przypomnienie z prośbą o potwierdzenie wizyty
5) w terminie wizyty odebrać ode mnie połączenie przez Signal

W przypadku NIEOBECNOŚCI na zaplanowanej wizycie proszę o jak najszybsze jej odwołanie, aby nie blokować innym pacjentom możliwości skorzystania z danego terminu.
więcej

62 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
J
Lokalizacja: Dialektyka konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta)

Wizyta długa i szczegółowa, a wyjaśnienia bardzo czytelne. Pani Doktor jest bardzo zaangażowana w diagnozę. Całość sprawiła że czułem się bardzo dobrze zaopiekowany. Dziękuję serdecznie i szczerze polecam.

lek. Dagmara Borowicz

Dziękuję za informacje. Pozdrawiam serdecznie.

P
Lokalizacja: Dialektyka konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)

Trafna diagnoza i skuteczne leczenie już od pierwszej wizyty. Empatia i profesjonalizm. Bardzo polecam Panią Doktor.

lek. Dagmara Borowicz

Bardziej dziękuję za informację. Pozdrawiam serdecznie.

P
Lokalizacja: Dialektyka konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)

Miłe, profesjonalne podejście. Czuję, że mi pomaga.

lek. Dagmara Borowicz

Dziękuję za informacje. Pozdrawiam!


M
Lokalizacja: Dialektyka konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta)

Pani doktor jest bardzo empatyczna, dokładna, zadaje pytania, które bardzo ułatwiają przekazanie wszystkiego co powinno się przekazać. Wszystko omawia, tłumaczy. Zaleca rozne badania np TK głowy, żeby mieć pełen obraz stanu zdrowia. Pierwszy raz czuję, że ktoś porządnie się mną zajął.

lek. Dagmara Borowicz

Dziękuję za informacje. Pozdrawiam!


M
Lokalizacja: Dialektyka konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)

Pełny profesjonalizm, dbanie o dobro pacjenta, skuteczne leczenie.


T
Lokalizacja: Dialektyka konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta)

Po pierwszej wizycie pozytywne odczucie, będę kontynuował terapię.

lek. Dagmara Borowicz

Dziękuję za informacje. Pozdrawiam!


A
Lokalizacja: Dialektyka konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta)

Pani Doktor zbiera bardzo dokładny wywiad. Odpowiada na smsy co jest bardzo ważne, gdy rozpoczynamy leczenie i dzieją się z nami dziwne rzeczy.
Polecam.

lek. Dagmara Borowicz

Dziękuję za informacje. Pozdrawiam!


A
Lokalizacja: Dialektyka konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)

Bardzo profesjonalny lekarz.Ma indywidualne podejście do pacjenta.Bardzo polecam Pani Dagmaru Borowicz.


M
Lokalizacja: Dialektyka konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta)

Pani Dagmara to bardzo empatyczna osoba, uważnie słucha i jest bardzo zaangażowana. Polecam każdemu kto obawia się podjęcia leczenia, myślę że Pani Dagmara jest bardzo dobrą specjalistką.

lek. Dagmara Borowicz

Dziękuję za informacje. Pozdrawiam!


Lokalizacja: Dialektyka konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta)

Bardzo polecam. Merytorycznie, konkretnie, empatycznie. To moja pierwsza wizyta i bardzo się bałam, niepotrzebnie.

lek. Dagmara Borowicz

Dziękuję za informacje. Pozdrawiam serdecznie.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Czy można stosować lek Mirzaten (15mg wieczorem), przy zażywaniu leków: Venlectine (150mg rano) i Neurotop Retard (300mg rano i 300mg wieczorem)?
Lekarz odstawił mi Lerivon i zapisał Mirzaten, tylko, że ja zapomniałam poinformować lekarza, że biorę jeszcze Venlectine i Neurotop.

Można przyjmować te leki jednocześnie, jednak trzeba pamiętać, że mogą między tymi lekami występować interakcje. Często stosuje się połączenie wenlafaksyny i mirtazapiny, przy czym należy pamiętać o ryzyku zespołu serotoninowego i krwawień. Natomiast Neurotop, czyli karbamazepina może osłabiać działanie innych leków, co może wiązać się z osłabieniem ich działania i być może koniecznością zmiany dawki. Przy najbliższej okazji proszę poinformować swojego lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, także ziołowych (szczególnie mam na myśli dziurawiec).

lek. Dagmara Borowicz

Dzień dobry! Od około trzech miesięcy chodzę na terapię psychodynamiczną ze względu na lęki i depresyjność. Nie biorę żadnych leków. Czuję się coraz gorzej po sesjach i zastanawiam się czy może nie przerwać całkowicie terapii. A może powinnam zmienić nurt i terapeutę?

Przyczyny pogorszenia mogą być różne. Często pogorszenie występuje jako naturalny element procesu psychoterapeutycznego i może wynikać z uświadamiania sobie trudnych spraw, które mamy ukryte, zapomniane, a nawet możemy sobie z niektórych nie zdawać sprawy. Krokiem do zdrowienia jest poznawanie tych spraw i często towarzyszy temu lęk, wstyd, smutek, złość, poczucie winy, których odczuwanie może wydawać się trudne, czy nawet niemożliwe. W toku psychoterapii uczymy się oswajać się i radzić z tymi uczuciami i sprawami, z którymi te uczucia się wiążą.
Czasem oczywiście może się zdarzyć, że trafiliśmy do psychoterapeuty, który nam nie odpowiada, więc może pomóc zmiana terapeuty. Jednak przed tym krokiem proponuję o tym porozmawiać ze swoim terapeutą, gdyż może to nie chodzić o osobę psychoterapeuty bezpośrednio, tylko od tego, że my nieświadomie widzimy w terapeucie ważną dla nas osobę, z którą wiążą się nasze problemy. Chęć rezygnacji z terapii może być formą ucieczki od sedna problemu i wówczas możemy stracić szansę na poradzenie sobie z tym, z czym się zgłaszamy do psychoterapeuty.

lek. Dagmara Borowicz

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania