Moje doświadczenie
- rozpisywaniem, racjonalnych diet na redukcję wagi ciała - odchodzimy od pracy na sztywnych jadłospisach
- żywieniem sportowców i osób aktywnych fizycznie
- prowadzeniem dietetycznym w dietoterapii chorób
tarczycy (nadczynność, niedoczynność, choroba zapalna tarczycy – Hashimoto)
zaburzeń metabolizmu węglowodanów (insulinooporność, cukrzyca typu I i II)
jelit (zespół jelita drażliwego- IBS, choroba Leśniowskiego – Crohna, SIBO,)
innych układu pokarmowego (przewlekłe zgagi, zaparcia, biegunki, problemy trawienne)
celiakii
nietolerancji pokarmowych
PCOS
Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie na kierunku Żywienie Człowieka i Dietetyka. Obecnie kontynuuję naukę na studiach podyplomowych z zakresu psychodietetyki na SWPS.
Ciągle staram się dokształcać poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach uzupełniających moją wiedzę. Sama też staram się poszerzać wiedzę poprzez śledzenie badań EBM i bazowanie na nich w swojej pracy z pacjentami.
Adres
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Analiza składu ciała • 30 zł
Dieta dla sportowców • Od 120 zł +8 więcej
Dietoterapia • Od 150 zł
Konsultacja dietetyczna (kolejna wizyta) • 50 zł
Pokaż więcej usługCzy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych dietetyków w pobliżuOpinie pojawią się wkrótce
Napisz pierwszą opinię
Jesteś już po wizycie u mgr Katarzyna Cieplińska? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.
Dodaj swoją opinięOdpowiedzi na pytania
1 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Mam pytanie odnoścnie wypróżniania. Jaka jest norma wypróżnień , jak często one powinny się pojawiać. Co w sytuacji gdy jedzenie które zjadam zalega nawet do 3 dni powodując przy tym duży brzuch , a nawet spuchniete nogi i samo odczucie ciężkości. Owoce i warzywa przyjmowane są prawie codziennie, regularne posiłki również. Co jeszcze zrobić żeby wypróżnianie było regularne? Nie przyjmując leków na przeczyszczenie ani zadnych podobnych w działaniu.
Dzień dobry, odnośnie liczny wypróżnień za ogólną, prawidłową ilość jedną wizytę w toalecie dziennie. Patrząc na Pani dolegliwości trzeba głębiej przyjrzeć się przyczynie spowolnionej pracy jelit oraz zbieraniu się gazów. Z najprostszych wskazówek to sprawdzić ilość wypijanej wody. Mała ilość wody przy większej podaży błonnika może powodować zaparcia. Jeśli te rozwiązanie nie pomoże trzeba określić przyczynę zaparć (zaparcia spastyczne/atoniczne), przyjrzeć się mikroflorze jelit, zadbać o prawidłową podaż magnezu i pomyśleć o dostosowanej probiotykoterapii.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.