Moje doświadczenie
Adres
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?
Pokaż innych dietetyków w pobliżuOpinie pojawią się wkrótce
Napisz pierwszą opinię
Jesteś już po wizycie u mgr Agnieszka Kornacka? Daj znać, co myślisz. Inni pacjenci będą wdzięczni za pomoc w wyborze najlepszego specjalisty.
Dodaj swoją opinięOdpowiedzi na pytania
23 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl
Chciałabym dowiedzieć się czy, w trakcie roku szkolnego potrzebuje dostarczyć mojemu organizmowi więcej kalorii ? Oraz ile ich powinno być (wiek 16, waga 51, wzrost 167) ?
Odżywianie to nie tylko kalorie ale także dostarczanie organizmowi niezbędnych substancji do życia. Rozpoczęcie roku szkolnego to nie tylko obowiązki i zwiększony wysiłek fizyczny i umysłowy ale także zmiana pory roku - mniej słońca, inna temperatura za oknem naturalny wzrost zachorowań na infekcje. Te wszystkie czynnik także trzeba uwzględnić planując posiłki. Dostosowaniem diety do aktualnych potrzeb organizmu zajmuje się dietetyk i jeśli są wątpliwości w tym polu to polecam konsultację.
Mój wzrost to 162cm i waga 65kg jestem mężczyzna 25 letnim. Chcę zrzucić brzuch. Moje CPM to 2350,jak odjalem 500 kcal przy wysiłku silowym 3x w tyg i cardio 3x w tyg to przez 14 dni schudłem zaledwie 0.5kg. Czy mogę zejść do 1500 kcal?
Podczas redukcji masy ciała tzw. ujemny bilans energetyczny to tylko jeden z elementów. Ważne są także takie dane jak proporcje poszczególnych składników diety (białko, węglowodany i tłuszcze), ilość cukrów prostych i złożonych w diecie, ewentualne niedobory witamin i składników mineralnych a to wszytko jest powiązane z wysiłkiem fizycznym i jego intensywnością (czy jest to wysiłek siłowy czy aerobowy, i przy jakim VO2max). Proszę pamiętać, że przy wysiłku fizycznym budujemy także masę mięśniową i obserwowany na wadze wynik jest wypadkową przyrostu masy mięśniowej oraz ubytku masy tłuszczowej. Nie jest miarodajne skupianie się na masie ciała w oderwaniu od składu ciała. Najniższa ilość kalorii jaką bezpiecznie możemy spożywać jest wyliczana tylko teoretycznie i w Pana wypadku wynosi około 1600 kcal.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
Otyłość w Starogardzie Gdańskim
Nadciśnienie tętnicze w Starogardzie Gdańskim
Choroby tarczycy w Starogardzie Gdańskim
Miażdżyca w Starogardzie Gdańskim
Niedoczynność tarczycy w Starogardzie Gdańskim
Zaburzenia odżywiania w Starogardzie Gdańskim
Niedowaga w Starogardzie Gdańskim
Alergia pokarmowa w Starogardzie Gdańskim
Ból biodra w Starogardzie Gdańskim
Ból kolana w Starogardzie Gdańskim
Bulimia w Starogardzie Gdańskim
Choroba niedokrwienna serca w Starogardzie Gdańskim
Choroby dietozależne w Starogardzie Gdańskim
Choroby wieku dziecięcego w Starogardzie Gdańskim
Cukrzyca w Starogardzie Gdańskim
Kamica nerkowa w Starogardzie Gdańskim
Nadwaga w Starogardzie Gdańskim
Alergia w Starogardzie Gdańskim
Anemia w Starogardzie Gdańskim
Anoreksja w Starogardzie Gdańskim
Więcej (15)