lek. Magdalena JERMY

Lekarz rodzinny więcej

Maków Podhalański 1 adres

Nr PWZ: 3341802

4 opinie

Moje doświadczenie

Jestem lekarzem -specjalistą medycyny rodzinnej. Egzamin specjalizacyjny zdałam w 2022 roku. Moja pasją jest edukacja zdrowotna. Staram się każdego z moich Pacjentów wysłuchać, zrozumieć , pomóc oraz udzielić wskazówek, jak osiągnąć zdrowie i dobre samopoczucie. Interesuje się zagadnieniami przewlekłego stresu i jego wpływu na zdrowie.

W codziennej praktyce kieruję się aktualnymi wytycznymi, dopasowując postępowanie indywidualnie do każdego przypadku. Dążę do modelu spersonalizowanej i holistycznej opieki zdrowotnej, a w gabinecie staram się stworzyć dla każdego przestrzeń komfortu i otwartości.

W ramach wizyty oferuję:
- wystawianie e-Zwolnień
- wystawianie eRecept
- wystawienie recept refundowanych (również na wizytach prywatnych) w przypadku zaistnienia wskazań i posiadania wymaganej dokumentacji
- kwalifikacje do szczepień (ale niektóre szczepienia np. żółta febra mogą wymagać kwalifikacji lekarza medycyny podróży)
- wystawianie zaświadczeń np. o stanie zdrowia, do zabiegów
- skierowania do szpitala
- skierowania do poradni specjalistycznych NFZ i na rehabilitację w ramach NFZ
- skierowania na leczenie uzdrowiskowe
- karty DILO
- zaświadczenia wymagających opinii lekarza medycyny rodzinnej


W przypadku potrzeby przedłużenia recepty na leki wystawiane wcześniej w innej przychodni może być konieczne okazanie zaświadczenia od lekarza lub ksero dokumentacji medycznej.

Przygotowanie do wizyty:
- dowolny dokument ze zdjęciem w łatwo dostępnym miejscu
- wygodna odzież, którą łatwo zdjąć / rozpiąć do badania
- posiadana dokumentacja medyczna dotycząca aktualnego problemu (karty informacyjne ze szpitala / zaświadczenia od innych lekarzy / wyniki badań)
- w przypadku zmiennie występujących zmian np. skórnych mile widziane zdjęcia (mogą być w telefonie)

O co pytam na wizycie?

Podstawowy wywiad:
- choroby przewlekłe aktualne i przebyte (np. niedoczynność tarczycy, insulinooporność, PCOS, cukrzyca, nadciśnienie, astma w dzieciństwie, katar sienny)
- zażywane leki (również suplementy, odżywki, używki, antykoncepcja) – jeśli jest ich więcej zachęcam do sporządzenia listy i noszenia jej stale ze sobą. Przykład: Euthyrox 751 tabl rano, Amlopin 5 mg 1 tabl wieczorem, Hitaxa tabl doraźnie
- znane uczulenia (np. Penicylina - wysypka, uczulenie na pyłki traw i jad pszczół) - tu warto wspomnieć również o złej tolerancji leków (np. po ibupromie boli mnie brzuch, krwawienia z nosa po sprayach donosowych).
- przebyte operacje i poważne leczenie (np. usunięcie wyrostka, operacja przegrody nosa, cięcie cesarskie, usunięcie guza piersi)
- możliwość bycia w ciąży / planowanie ciąży w najbliższym czasie ?
- karmienie piersią aktualnie ?

Jeśli wizyta dotyczy infekcji będę pytać o stosowane do tej pory samodzielnie leki. Warto zrobić zdjęcie domowej apteczki – chętnie bazuję na lekach już posiadanych w domu.

W razie potrzeby mogę również pytać o:
- wywiad rodzinny - chodzi o poważne choroby (nowotworowe, udary, zawały, cukrzyca, dziedziczne np. hemofilia) występujące u członków bliskiej rodziny (rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, dzieci)
- charakter pracy (np. biurowa / fizyczna)
- stosowane diety (np. wegańska, bezglutenowa, ograniczenia kaloryczne)
- aktywność fizyczną (np. siłownia 1x w tygodniu i rower okazjonalnie)
- wyjazdy zagraniczne (zwłaszcza w rejony gdzie można się czymś zarazić np. Azja, Afryka)

Proszę pamiętać, że wszystkie odpowiedzi udzielone lekarzowi są objęte tajemnicą lekarską.
Można odmówić udzielenia odpowiedzi na niektóre pytania, jednak może to utrudnić postawienie trafnej diagnozy.
Nie dyskryminuję nikogo ze względu na wiek, płeć , wygląd, orientację seksualną, pochodzenie, wyznanie.
Zachęcam do otwartości na wizycie. Można płakać.

Nie mam nic przeciwko przyjściu na wizytę z dzieckiem (w sytuacji gdy nie ma go z kim zostawić), o ile nie dezorganizuje ono wizyty.

Przyjmuję w ramach 15-minutowych konsultacji. Jest to orientacyjny czas wizyty - czasem trwa ona krócej, czasem dłużej. Staram się być punktualna, jednak czasem zdarzają się niezależne ode mnie opóźnienia, o których informuję na bieżąco.
więcej

Adres

Miejska Przychodnia Zdrowia
Kościuszki 1, Maków Podhalański

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych lekarzy rodzinnych w pobliżu

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

4 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie Sprawdzamy wszystkie opinie. Specjaliści nie mogą płacić za modyfikowanie lub usuwanie opinii. Dowiedz się więcej
A
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Miejska Przychodnia Zdrowia Inny

Najlepsza Pani Doktor! Zawsze słucha z uwagą, poświęca wystarczająco dużo czasu na każdą wizytę, jej diagnozy i zalecenia są trafne i skuteczne. Nie przepisuje tony leków i antybiotyków bez potrzeby. Czuć, że troszczy się o zdrowie swoich pacjentów, jest bardzo empatyczna i zaangażowana, podchodzi holistycznie do problemów zdrowotnych.
Pani Magda ma świetny kontakt z dziećmi, moje dzieci dzięki jej podejściu nie mają żadnych uprzedzeń i strachu przed wizytą u lekarza i badaniami. Cieszę się, że w końcu trafiłam na lekarkę, do której możemy chodzić całą rodziną, mamy do niej pełne zaufanie:)

K
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Miejska Przychodnia Zdrowia Inny

10/5!! Bardzo konkretna pediatra, szybka i trafna diagnoza, "nie czekać, dzialać", a najwazniejsze: cudowne podejście do dziecka. Trafiliśmy w najlepsze ręce. Bardzo polecam

M
Numer telefonu zweryfikowany
Lokalizacja: Przychodnia w Jordanowie Inny

Najlepsza Pani Doktor, dokładnie słucha pacjenta i dopasowuje najlepsze leczenie. Patrzy całościowo na człowieka

K
Lokalizacja: NZOZ Jordanow badania ogólne

W prawdzie to była moja jedyna wizyta, ale pani doktor i tak wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Była niesamowicie miła i ciepła, a jednocześnie rzeczowo podeszła do sprawy i szybko zdiagnozowała mój przypadek. Jest to chyba najlepiej wspominana przeze mnie wizyta u lekarza internisty.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

2 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Interpretacja wyników krwi.

Proszę o interpretację podstawowych wyników KRWI. W nawiasie będą warotscie ref.

OB 5 (0 12)
WBC 5.78 (4.6 10.00)
RBC 4.48 (4.10 5.00)
HGB 12.9 (12.00 15.5)
HCT 38.9 (38.0 44.0)
MCV 86.8 (81.0 99.0)
MCH 28.8 (26.5 33.5)
MCHC 33.2 (31.5 37.5)
PLT 120 (150 390) PONIŻEJ NORMY!
RDW-SD 39.9 (37.0 54.0)
RDW-CV 12.9 (11.0 16.0)
PDW 24.5 (9.0 17.0) POWYŻEJ NORMY!
MPV 14.4 (9.0 13.0) POWYŻEJ NORMY!
P-LCR 56.0 (13.0 43.0) POWYŻEJ NORMY!
PCT 0.17 (0.17 0.35)
NEUT 3.94 (1.50 7.0)
LYMPH 1.26 (1.00 3.70)
MONO 0.48 (0.00 0.70)
EO 0.08 (0.00 0.40)
BASO 0.02 (0.00 0.10)
NEUT% 68.2 (37.0 82.0)
LYMPH% 21.8 (20.0 50.0)
MONO% 8.3 (0.0 14.0)
EO% 1.4 (0.0 5.0)
BASO% 0.3 (0.0 1.0)
GLUKOZA 98 (60 99)
CRP 5.0 (0.0 10.0)

Na podstawie badania mozna stwierdzić że są zaburzenia ilości , wielkości i jakości płytek krwi. Proszę z wynikami badań laboratoryjnych zgłosić się do lekarza rodzinnego.

lek. Magdalena JERMY

Pisze do Państwa, ponieważ już nie wiem co mam robić. zaczęło się od afty na podniebieniu, mój lekarz stwierdził że skoro mam na podniebieniu, mogę mieć też na przełyku i przepisał mi Fluconazole. Doszły bóle w okolicy lewego obojczyka, pod lewym żebrem, na wysokości klatki piersiowej i uczucie jakbym miała włosy na podniebieniu. Poszłam znowu do lekarza, uprosiłam skierowanie na badanie krwi, moczu, USG jamy brzusznej i tarczycy, EKG. Wyniki wyszły dobrze. Uprosiłam skierowanie na gastroskopie, ale mam dopiero ostatniego kwietnia. ból pod żebrami i ucisk z prawej strony się nasila, oraz uczucie włosów na podniebieniu. W między czasie poszłam do Gastrologa, myślałam, że mi coś poradzi. Niestety przepisał tylko Ircolon. Nie wiem gdzie iść i jakie badania wykonać, co mi może dolegać. Bardzo proszę o pomoc i radę co mogę zrobić. Boję się że to coś poważnego, mam dwójkę małych dzieci, a mój mąż zmarł na raka dwa lata temu. Jeszcze raz proszę o pomoc.

Moim zdaniem w Pani przypadku może być to zespół stresu pluszowego. Jeżeli wszystkie badania wyjdą dobrze proszę udać się do psychoterapeuty. Proszę się nie martwić i nie przewidywać przyszłość.

lek. Magdalena JERMY

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania